Web Geliştirme Başlangıcı: HTML & CSS

Web geliştirme yapmak için gerçekleştirmeniz gereken ilk yol İngilizce öğrenmektir çünkü bulabileceğiniz kaynak sayısı Türkçe diline göre daha fazladır. İngilizceyi en azından öğrenmek için baktığınız kaynakta ne anlatmak istediğini anlayacak kadar bilseniz yeterlidir. Fakat İngilizce’ yi tamamen öğrenmek daha mantıklıdır. Bu işlemden sonra yapacağınız iş HTML&CSS ile ilgili ders videoları bulmak bu youtube, udemy gibi yerlerden birçok farklı tarzda eğitim vardır. Bunlardan sizin en iyi anladığınız kaynaktan  izlemenizi tavsiye ederim. Kaynağınızı bulduktan sonra  ekipmanlarınız hazırsa artık öğrenmeye başlayabilirsiniz.

HTML

Açılımı Hyper Text Markup Language olan HTML bizim website oluşturmak için kullanacağımız dillerin ana damarlarından biridir. Şimdi derslerimiz izlemeye başladıysak burdaki en önemli yer dersleri izledikten sonra uygulamaya geçmek yani yani dersi izledikten sonra o derste yapılan kodlamayı sizin kendiniz yapmanız lazım tabi ki yapamadığınız yerleri video ya bakarak yapmanız lazım.  Tüm derslerimiz izledik ve HTML dilini öğrendiğimizi düşünüyorsak şimdi  geçelim yaptıklarımızı şekillendirmeye 😊

CSS

Açılımı Cascading Style Sheets olan CSS bizim website oluşturmak için kullanmak için kullanacağımız diller arasında en önemlisi sayılır. Bu dil websitenize giriş yapan kullanıcıların gördüğü kısımları CSS ile şekillendiririz.

ÖRNEĞİN:

See the Pen Simple HTML-CSS Different Example by M Mustafa (@Ryzer346)on CodePen.

BİRAZDA ANİMASYONLU:

See the Pen vYXWgjZ by M Mustafa (@Ryzer346)on CodePen.

Bu şekilde bir sürü farklı şekilde stiller oluşturabilir ve bunlara animasyon dahi ekleyebilirsiniz. Evet geldik CSS öğrenmeye ,HTML öğrenirken yaptığımız  şekilde bir kurs buluyoruz öğrendiklerimizi dersten sonra tekrar tekrar uyguluyoruz. Yeteri kadar öğrendiyseniz sırada yapmak isteğiniz kısmı belirlemek gerekiyor. Yani demek istediğim bir websitenin ön-kısmını(Front-End) ,arka-kısmını (Back-end) yapmayı yada  tüm bir websiteyi yapmak mı istiyorsunuz burası size kalmış. Ben kendimi ön-kısımı yapmak için eğittim ve bunun üzerine daha da katarak ilerlemeye çalışıyorum. Size de önerim her zaman her türlü öğrenmeye çalışmak eğer başka bireylere aktarabiliyorsak ta başka bireylere aktarmak yapabileceğim en iyi önerilerden.

web, designer, website, layout,

HTML & CSS ile web programlamaya giriş yaptık, daha yolun başındayız ama olsun. Sizlere katkısı olabilecek birkaç website linklerini buraya bırakarak kaçıyorum. İyi Çalışmalar 😊