İLİŞKİNİZİ GÜÇLENDİRECEK ÖNERİLER

1 Hediyeler alın.

Sadece küsken veya bir hata yaptığınızda değil de, normal sıradan bir günde sevgilinize aldığınız hediye onu mutlu edecektir ve ilişkiniz güçlenecektir.

2 İltifat edin.

Hiç beklemediği normalden uzak sıra dışı iltifatlar edin. Hem karşınızdaki bireyin sizi düşünmesini hem de size karşı hislerinin büyümesinin sağlayacaksınızdır.

3 Onu önemsediğinizi hissettirin.

Bunu birçok yöntemle yapabilirsiniz. Sözleriniz, tavırlarınız, bakışlarınız gibi…

4 Sorunlarınızı saklamayın.

Bir rahatsızlığınız veya hoşunuza gitmeyen bir olay olduğunda araya çok zaman girmeden sevgilinizle bunu konuşup konuyu halletmelisiniz. Bu şekilde olmazsa ilerleyen günlerdeki kavgalarınız daha şiddetli ve daha zor geçecektir.

5 birbirinizi kırmadan eleştirin.

Her ilişkinin bir kırılma noktası vardır. Bu ayrılık anlamında değil ufak tefek kavgalardan en büyük sorunlara kadar örnek verilebilir. Bu durumlarda birbiriniz kırmadan eleştirip sorunları bulup ortak bir çözüme gitmek ilişkinizi oldukça güçlendirecektir.

6 Sevgilinizi kısıtlamayın

Kıskançlıklar ilişkinin olmazsa olmazlarındandır ancak bu kısıtlama seviyesine geldiğinde oldukça büyük bir sorun haline gelmektedir ve ilişkinizi sarsacaktır. Gereğinden fazla birbirinizin hayatına karışmayın ve sevgilinizi olduğu gibi kabul edin.

7 Sevgilinizi değiştirmeye çalışmayın


Karşınızdaki bireyi olduğu gibi kabul edin ve ona yeni bir karakter oluşturmaya çalışmayın. Bu hem sizi çok yoracak hem de sevgilinizi çok rahatsız edecektir. Eğer tahammül edemeyeceğiniz kadar sevmediğiniz bir özelliği varsa sevgili olmayın.

8 Sevgilinizi küçük düşürecek davranışlarda bulunmayın


Arkadaş ortamında veya aile ortamında sevgilinizi rencide edecek veya küçük düşürecek hareket ve cümlelerden kaçının. Unutmayın ki o sizin sevgiliniz ve onu kötülemek sizi de küçük düşürecektir.